HOME | DYSKOGRAFIA/SKLEP | EMOCJE | SINGLE | KONTAKT eM
eM EMOCJE

EMOCJE eM

23 października 2010 r. wyszedł trzeci krążek studyjny trójmiejskiej grupy eM EMOCJE. Płyta wydana jest w limitowanej serii 333 egzemplarzy. Każda ma swój indywidualny numer i podpisana przez członków zespołu. Od teraz można ją pobrać bezpłatnie z naszej strony.

Kup EMOCJE ver. CD »
Posłuchaj na SoundCloud »

Artykuł o eM » Teraz Rock
Mamy dosyć "szołbiznesu" » - Trójmiasto.pl
Recenzja eM EMOCJE » - Kulturaonline.pl
Wywiad z eM - MMTrójmiasto

...Od samego początku naszym zamierzeniem było, aby album miał charakter niekomercyjny. Chcieliśmy, aby płyta była surowa i gitarowa, a także ostrzejsza od dwóch poprzednich. Po rozstaniu się z naszym długoletnim gitarzystą - Tomkiem Górnickim (Tomek gra z nami obecnie koncerty gościnne), postanowiliśmy kontynuować działalność zespołu w trzyosobowym składzie. Jest to takie instrumentarium, w jakim eM koncertowało tuż przed wygraną w Trójkowym Ekspresie w 2003 roku. Tak też postanowiliśmy nagrać trzecią płytę...

333 sztuk płyt ma też wymiar symboliczny. Muzycy eM EMOCJE pochodzą z Trójmiasta, jest to trzecia płyta w ich dorobku i nagrana w trio.

Nie komercyjność i surowość. Co za tym idzie?

1. Nagrywając album nie kierowaliśmy się kryteriami sprzedaży, postanowiliśmy nie iść na żadne kompromisy. Chcieliśmy go zarejestrować niezależnie i samodzielnie.

2. Płyty nie będzie można kupić w tzw. „dobrych sklepach muzyczny”. Będzie je można nabyć jedynie za pośrednictwem aukcji internetowych (linki umieszczane będą na naszych stronach), na koncertach, w miejscach wcześniej ustalonych przez zespół (np. u mężczyzny w czerwonym kapeluszu, stojącego pod pomnikiem Jana III Sobieskiego w Gdańsku), bądź wygrać w konkursach na naszym profilu FaceBook

3. Zapewne też, nie usłyszycie utworów z płyty EMOCJE w komercyjnych stacjach, bo te chodzą na smyczy wielkich firm fonograficznych. Nasłuchujcie więc w radio swoich ulubionych wieczornych audycji autorskich. Jeśli i tam nas nie usłyszycie, oznacza to, że i Wasi ulubieni prezenterzy radiowi, są jednym z tysiąca trybików w wielkiej szalonej maszynerii „szołbiznesu”.

Fot. Szymon MichnaNa najnowszym albumie eM EMOCJE, znajduje się dziesięć utworów, które nawiązują stylistyką do gitarowego brzmienia lat 60/70-tych i analogowej elektroniki lat 80-tych, nadającej płycie specyficzny charakter. Teksty poruszają tematykę społeczno - obyczajową i krążą wokół EMOCJI. Realizatorem materiału jest Dominik Kuśmierczyk. Za produkcję odpowiadają: Dominik Kuśmierczyk i Mariusz Dalecki. Okładkę zaprojektował Mariusz Maridal Dalecki. Zdjęcia zrobił obiecujący trójmiejski fotograf – Szymon Michna.

Mastering płyty został wykonany w stolicy masteringu - Nashville. Odpowiedzialnym za niego inżynierem jest Richard Dodd. Richard masterował min. najnowszą płytę Kings of Leon. Jest laureatem Grammy za: Dixie Chicks (2007), Delbert McClinton (2001), Tom Petty (1995). Produkował i realizował: Green Day, Johny Cash, Red Hot Chili Peppers, George Harrison, Joe Cocker, Clannad, Ringo Starr, Roy Orbison.Patroni medialni:

 Statystyki