HOME | DYSKOGRAFIA/SKLEP | EMOCJE | SINGLE | KONTAKT eM

eM - Maridal eM & Goście Live 2013 (2014 r.)
Płyta "Maridal eM & Goście Live 2013" (limitowana 444 sztuk) jest zapisem koncertu jaki zagrała grupa eM z okazji Jubileuszu 10/20 (dziesięć lat od ogólnopolskiego debiutu i dwadzieścia lat od powstania zespołu). Znajduje się na niej dwanaście kompozycji z trzech płyt grupy eM w wykonaniach koncertowym, a do tego bonus w postaci nowego studyjnego nagrania – "Po prostu normalnie" (#13). Album zmiksował Richard Dodd – zdobywca pięciu nagród Grammy. Kup płytę CD Box - napisz do zespołu »eM - EMOCJE (2010 r.)
Płyta wydana w limitowanej serii 333 egzemplarzy. Każda ma swój indywidualny numer i podpisana przez członków zespołu. "...Od samego początku naszym zamierzeniem było, aby album miał charakter niekomercyjny. Chcieliśmy, aby płyta była surowa i gitarowa, a także ostrzejsza od dwóch poprzednich... więcej »

Gdzie kupić EMOCJE (nie szukaj w tzw. dobrych sklepch muzycznych)
Kup płytę CD Box - napisz do zespołu »eM - Taniec skośnookich delfinów (2006 r.)
Druga, studyjna płyta grupy. Znajdziecie tu utwóry (szczególnie w pierwszej części) nawiązujące klimatem do takich wykonawców jak Travis, Doves. Im jednak bardziej zbliżamy się do końca albumu, kompozycje stają się bardziej surowe i rockowe (Kings of Leon, BRMC). Całość została nagrana w Warszawie w studiu Attic, a wśród gości pojawili się Michał Marecki (T.Love, Sidney Polak) i Michał Wasilewski (Panika).

Do zakupów (EMPIK Sklep On-line) »
Posłuchaj na SoundCloud »


eM - Kilka wyjść (2004 r.)
Album zawiera jedenaście utworów w których muzycy eM połączyli subtelne melodie z surowymi, gitarowymi dźwiękami. W ich muzyce możemy się doszukać elementów brytyjskiego popu i nowojorskich grup gitarowych. Pomimo słyszalnych odniesień (Interpol, The Strokes, Blur) zespół prezentuje jednak własne, całkowicie świeże na polskiej scenie, brzmienie. Takie utwory jak Zapach kobiety, czy Kilka wyjść wydają się być murowanym materiałem na przebój. Album Kilka wyjść to bezpretensjonalna płyta zawierająca "alternatywny gitarowy pop".

Do zakupów (EMPIK Sklep On-line) »
Posłuchaj na SoundCloud »


Trójkowy Ekspres Polska-Europa (2003 r.)
Trzecie wydawnictwo z serii Trójkowy Ekspres. Płyta stanowi swoiste podsumowanie krajowych alternatywnych dokonań 2002 roku i zawiera utwory prezentowane w audycji Pawła Kostrzewy. Wśród piosenek zamieszczonych na płycie znajdują się m.in. utwory Lecha Janerki, Myslovitz, Pogodno, Cool Kids Of Death oraz Something Like Elvis. Dodatkowym smaczkiem albumu jest obecność aż trzech premierowych nagrań: Luciolla w wykonaniu zespołu Warszawa Gdańska (kultowy przebój Maanamu z lat 80 w nowej, niepowtarzalnej wersji), Chaos i kosmos Agressivy 69 i Jesteśmy zespołu Negatyw (utwór specjalnie nagrany na niniejszą płytę). Ci, dla których to za mało, odnajdą tutaj jeszcze nową wersję utworu Gaudi zespołu Silver Rocket i debiutanckie nagranie gdańskiej grupy eM - zwycięzcy konkursu Ekspresowy Start.

Do zakupów (Merlin.pl) »


TRÓJKOWY EKSPRES VOL.5: NOWE TWARZE (2004 r.)
Trójkowy Ekspres przez cały 2003 rok selekcjonował piosenki Nowych Twarzy. Najlepsze często gościły na antenie TE. To dzięki tym prezentacjom kilkoma wykonawcami zainteresowały się wytwórnie fonograficzne. Inni nawiązali ze sobą kontakt i dziś grają wspólne trasy. Wszystkich zdopingowało to do jeszcze większej pracy. Obok najciekawszych propozycji z konkursu Ekspresowy Start 2003, na tej płycie znalazły się piosenki nowopowstałych grup. To jest płyta debiutantów.
Specjalnie na tę płytę powstała nowa wersja piosenki eM "Kilka wyjść - PM 4 TE 5 remix" w której gościnnie zagrał Przemek Myszor z Myslovitz.


KAWAŁEK PO KAWAŁKU (2003 r.)
Płyta Kawałek po kawałku to podsumowanie najciekawszych zjawisk muzycznych 2003 roku według prezenterów radiowej Trójki - Marka Niedźwieckiego i Pawła Kostrzewy. Na płycie znalazło się szesnaście utworów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, które w specjalny sposób zaistniały na antenie Trójki. Wybrane zostały one spośród piosenek, które cieszyły się i cieszą największą popularnością wśród słuchaczy. Wykonawcy którzy tworzą tegoroczną muzyczną kolekcję Trójki to między innymi: Raz Dwa Trzy, duet grupy Myslovitz z Markiem Grechutą, Blue Cafe, Blur, Marcin Rozynek, Goya, Reamon, Kora oraz eM

Więcej »